Penzión Skalná Ruža

Vitajte na stránkach penziónu Skalná ruža!

Penzión Skalná ruža – zariadenie s certifikáciou VITAJTE CYKLISTI  sa nachádza v blízkosti jaskýň svetového prírodného dedičstva UNESCO vo vstupnej bráne Slovenského krasu. Jeho okolie ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a kultúrnych pamiatok.

Môžete z neho podnikať výlety na hrad Krásnu Hôrku, do kaštieľa v Betliari, do Štítnika so známym gotickým kostolom, do historickej Rožňavy, na románsku rotundu v Šiveticiach, či do obce Gemer, ktorá je kolískou Gemera.

Na dosah sú jaskyne UNESCO: Domica, Aggtelek, Gombasek, Ochtinská aragonitová, Krásnohorská a Dobšinská ľadová jaskyňa.

Penzión je cykloturistickým centrom Slovenského krasu. Je výborným východiskom pre cyklistické túry a pešie túry po okolitých planinách. V okolí je možnosť jazdy na koni a využiť wellness.

Penzión poskytuje celoročné ubytovanie v 2 a 3 lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, WC a sprchovacím kútom. Ku 4 izbám je kompletne vybavená kuchynka (elektrický sporák s rúrou, chladnička, mikrovlnka) a spoločenská miestnosť. V najnovšej časti Gabika čakaju hostí úplne nové izby, vybavené chladničkou, mikrovlnkou, rýchlovarnou konvicou, sušičkou na vlasy. Apartmán Perlovec ma samostatný vchod, vybavenú kuchynku, kúpeľňu s vaňou.

K dispozícií je nová jedáleň, kde sa podávaju raňajky a večere. Pre našich najmenších – a pre pokoj ich rodičov – sú v nej pripravené hračky.

Na dvore je uzavreté neplatené parkovisko, pieskovisko, hojdačky, šmýkačka, krytá terasa, krb, vykurovateľná drevená kaďa a osobitne prenajímateľný domček Roháč.

V objekte je požičovňa bicyklov, turistická informačná kancelária, predajňa potravín, drogérie, ovocia, zeleniny, dennej tlače a časopisov. Penzión je východiskom náučného chodníka Krasové javy Hôrky. Oproti penziónu je letné kúpalisko.

Penzión je súčasťou Rozprávkového kráľovstva Slimáka Kraska. Funguje v ňom rozprávková kancelária, kde ponúkame jednodňové pobyty pre škôlky a pre prvý stupeň ZŠ.

Penzion Skalná ruža je nositeľom ochrannej značky Karsticum.

Save

Naše služby

Načítam…

Ponuky

Načítam…

Partneri

Stránka ubytovanie Slovenský Kras umožňuje putovanie po tajomných jaskyniach a skrytých zákutiach národného parku. Pozýva do kaštieľa Betliar, Zádielskej tiesňavy, pamiatok Rožňavy a ďalších miest a obcí zoskupených v kategórii ubytovanie Gemer. Tie prináša odborník nielen na tento región, webová stránka Ubytovanienaslovensku.eu.

Povedali o nás

Načítam…